Zpravodajství

Paroubek ON-LINE: Zeman je jedna ruka s Dalíkem a Topolánkem

Paroubek ON-LINE: Zeman je jedna ruka s Dalíkem a Topolánkem

Ptali jste se Jiřího Paroubka ON-LINE. Miloš Zeman spolupracuje s Dalíkem a Topolánkem, tvrdí šéf ČSSD.

V úterý vyšlo najevo, že se Paroubkův úhlavní nepřítel, premiér a předseda ODS Mirek Topolánek, v červnu setkal s Paroubkovým bývalým kamarádem Milošem Zemanem. Spolu prý domlouvali podporu některých poslanců ČSSD pro Topolánkův kabinet.Paroubek se o rozporuplném vztahu k Zemanovi zmínil i v našem on-linu. "Stál bych o korektní vztah s Milošem Zemanem. Problém je, že Miloš stál za přeběhnutím poslanců Melčáka a Pohanky do vládního tábora. Nejen, že umožnili vznik pravicové vlády, ale oni umožnili také schválení celé řady asociálních zákonů, a to je jejich největší odpovědnost. Je mi líto, že Miloš Zeman se vydal cestou spolupráce s ODS, s Markem Dalíkem a Mirkem Topolánkem,“ dodal.


Důvodem pro údajnou Zemanovu spolupráci s ODS je podle Paroubka Zemanova touha po prezidentském křesle. "Pan Zeman má dlouhodobě zájem, a možná spíše jeho okolí než on sám, o funkci prezidenta republiky. Považoval by to za dokonalou satisfakci za pokořující porážku v prezidentské volbě před pěti lety. Ponechávám stranou, jestli je to reálné," poznamenal na Zemanovu adresu dále Paroubek.


Poslanec za 80 tisíc


Jiří Paroubek upřesnil, kolik bere měsíčně. Prý patří k nejhůře placeným poslancům. „Mám plat zhruba 79 tisíc korun, a je to jeden z nejnižších v celé Poslanecké sněmovně. Ještě zbývá dodat, že za svou činnost v čele sociální demokracie nepobírám žádný plat. To pro úplnost,“ uvedl Paroubek.RozhovorNa tyto i jiné skutečnosti jste se ptali předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Stačí kliknout sem: OTÁZKY PRO JIŘÍHO PAROUBKA.


Odpovídal od 20 do 21 hodin.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz