Na linku Českých drah se za první den obrátilo 33 lidí. Kvůli tragické páteční nehodě musely dráhy zrušit 57 spojů.
Kvůli odškodnění se Českým drahám ozvalo již 33 lidí. Právě takový počet lidí volal na krizovou linku první den jejího provozu.
"Nejvíce žádostí je od zraněných, České dráhy na speciální lince kontaktovali ale už také pozůstalí a lidé, kteří mají materiální škodu," uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Vedle Čechů na linku volali také občané Slovenska, Francie i Ukrajiny.
Kromě kontaktu přes číslo 972 211 111 se mohou cestující na dráhy obracet i poštou na adrese České dráhy, Generální ředitelství, právní odbor, nábř. L. Svobody 12/1222, 110 15 Praha 1.
57 vlaků zrušeno, 127 zpozděno
Dráhy již vyčíslily také dopad neštěstí na vlakovou dopravu. Celkem zrušily 57 vlaků, 35 souprav odklonily a dalších 127 spojů nabralo zpoždění.
Okresní ředitelství Nový Jičín v pondělí zase začalo vydávat věci z havarovaného vlaku. Za první den se na policisty obrátilo 20 pozůstalých a cestujících.
Několik set zavazadel a osobních věcí policie bude vydávat i v následujících dnech přímo na okresním ředitelství. Pracovní doba je od 7 do 15 hodin. Možné jsou ale i individuální termíny. Ty si mohou lidé dohodnout přes telefon 974 735 111. Na tomto čísle získají i případné další informace.
K havárii u Studénky na Novojičínsku došlo v pátek 8. srpna. Dopoledne se na trať zřítila železobetonová konstrukce opravovaného mostu, do které narazil ve stodvacetikilometrové rychlosti vlak EC 108 Comenius. O život přišlo sedm lidí. Další jsou stále s těžkými zraněními v nemocnicích.
V tuto chvíli jsou v provozu dvě koleje, po nichž vlaky jezdí 30 kilometrů za hodinu. České dráhy v nejbližších dnech čeká oprava dalších kolejí a elektrického vedení, které bylo poškozeno pádem mostu. Kvůli chybějící elektřině na tratích jezdí dieselové lokomotivy.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz