Zpravodajství

Požár udělal z autobusu vrak. Škoda půjde do desítek milionů

Sedm jednotek hasičů vyjelo krátce po poledni k požáru autobusu v dílnách v pražské čtvrti Řepy.

„Požár jsme měli nahlášený ve 12:13. Podle dosavadních informací hořel jeden autobus a plameny se rozšířily i do stropu dílny,“ řekl pracovník operačního oddělení pražských hasičů.


Po jedné hodině odpoledne se hasičům podařilo požár uhasit. Jeden autobus shořel úplně. Hasiči si museli poradit s hořící střechou. Ta je částečně poničená.


Po požáru zůstalo z autobusu jen ohořelé torzo.
Příčinu požáru zatím hasiči neznají. "Vyšetřování bude probíhat asi měsíc. Zatím se ale jeví jako velice nepravděpodobné, že by na vině byli zaměstanci dopravního podniku," řekl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.
K nebi stoupal několik desítek metrů vysoký černý kouř. Dílna stojí v Reinerově ulici. "Jedná se o naše garáže v depu Řepy," potvrdil našemu serveru mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.


"Škoda půjde do milionů, možná desítek milionů korun, protože plameny zasáhly i střechu objektu," odhadl Pernica, který byl přímo na místě.Na místě zasahovaly čtyři jednotky pražských hasičů, dvě z dopravního podniku a jedna jednotka dobrovolníků z Řep.


Podle původních informací měly plameny zapálit i trávu kolem a ohrožovat nedalekou prodejnu Hornbach. To se nepotvrdilo, provoz obchodu nebyl nijak ohrožen.


jzl s přispěním Jiřího Meixnera, ayr, tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz