Do Česka zamíří v půlce září exkluzivní výstava známek. A s ní i ta nejdražší na světě.
Při přepravě ho čekají
podobné policejní manévry, jako když se vystavovala Věstonická Venuše.
Je to mimořádná kulturní akce,
která se koná od roku 1938 každých deset let. Pověstného Mauritia zapůjčí
Praze anglická královna.
Tato známka je výjimečná
tím, že se jako první objevila v oficiálním chybotisku. Má tedy nesmírnou
hodnotu. Dokonce má i svůj rodokmen.
Vedle Mauricia budou
vystaveny i stovky dalších světových i našich unikátů. Sbírky mají být
pojištěny na miliardu.
Předvést se v září chtějí i
čeští filatelisté. Naše známky jsou totiž světovou raritou, a to díky původní
výrobě rytím.
Bezpečnostní opatření jsou
tak přísná, že policie ani organizátoři o nich nechtějí sdělovat žádné
informace.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz