Východočeská policie je v pohotovosti. V Královehradeckém kraji v neděli končí dva velké hudební festivaly.
Asi dvacet tisíc lidí navštívilo hudební akci Hip Hop Kemp na letišti u Hradce Králové. Stejný počet hudebních fanoušků se bavil přibližně 50 kilometrů odsud na open air festivalu v Trutnově.
Obě akce mají na dnešní odpoledne a večer naplánované poslední koncerty. Dá se proto předpokládat, že velká část návštěvníků opustí festivalové areály už v nedělních hodinách.
Zatím je vše bez problémů
Královehradecká policie povolala do služby asi stovku mužů a žen. Někteří budou dohlížet na dopravní situaci, jiní mají na starosti veřejný pořádek. Několik policistů by mělo být infiltrováno mezi lidi a vyhledávat uživatele a distributory drog.
"Zatím je vše bez problémů. Nemáme hlášeny žádné dopravní nehody," řekl krátce před 17. hodinou operační důstojník policie z Hradce Králové.
Desítky kontrol, alkohol za volantem
Také v Trutnově dohlíží na pořádek asi stovka policistů. Denně provádí desítky silničních kontrol a v jejich síti skončí v průměru 20 řidičů s alkoholem v krvi.
"Posílili jsme hlídky od čtvrtka až do pondělního rána. Vše probíhá bez komplikací," potvrdil mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz