APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Hromadná vražda psů: uhynuli další, už je 33 mrtvých

Otřesný případ, který odstartoval nález mrtvých zvířat u rybníka na Olomoucku, má pokračování. Umírají další zvířata.

Policisté už vyslechli pětašedesátiletou Zdeňku Grohmanovou, která otrávila 27 z asi šedesáti svých psů. Jejich těla našel myslivec v úterý v křoví u rybníka nedaleko Bohuňovic na Olomoucku. 


Žena přiznává, že zvířata zabila ona. Trvá však na tom, že ji k činu donutil místostarosta nedalekého Štarnova Stanislav Nykl. Psi prý vadili lidem v obci. Od místostarosty měla údajně i otrávené granule, které zvířatům dala.


Nykl se k výslechu dostaví až v pondělí, protože si vzal advokáta. Podle Grohmanové právě on ještě s dalším mužem z obecního úřadu pro mrtvé psy v pondělí ráno přijel a naložil je do bílé dodávky.


Muži prý slíbili, že mrtvá těla odvezou do kafilerie. Nakonec ale skončila u rybníka.


Teď se ovšem ukazuje, že původní počet mrtvých zvířat nemusí být zdaleka konečný. Zemřelo totiž už dalších 6 psů. Celkem jich je tedy zatím 33.


Zatím stále není jasné, zda a kdo bude za zabití desítek zvířat potrestán. Rozhodující budou výsledky pitvy. Pokud psi před smrtí trpěli, mohl by viník skončit za mřížemi.


Veterináři teď navíc podali návrh, aby Grohmanové byli odebráni i další psi. O ty se má postarat obecní úřad. Zvířata nejsou očkována a žijí v zoufalých podmínkách. To zlobí i sousedy.


"Je to nesnesitelný zápach, který od ní vychází," uvedla například jedna z žen ze sousedství.

bar s přispěním Vandy Rajnochové, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz