Zpravodajství

Rasistická kampaň Národní strany bude mířit i na děti

Rasistická kampaň Národní strany bude mířit i na děti
Zdroj: oficiální zdroj

Podzimní volby se blíží. Národní strana vyrazila do ulic. Dětem, ale jen těm „bílým“, rozdají ovečky.

Extremistická Národní strana rozjíždí svou předvolební kampaň. V ulicích bude lidem rozdávat propagační materiály s rasistickými ovečkami. Na jednom z plakátů je například bílá ovečka, která nakopává černou ovci. 


„Jedinou politickou stranou v této zemi, která myslí na budoucnost našich bílých dětí, je strana Národní,“ stojí na internetových stánkách Národní strany.


Celá akce začíná poslední prázdninový víkend a potrvá až do začátku voleb.


Stop přivandrovalcům


Na internetových stránkách strana zároveň volá po nových členech a voličích: 


"Chceš-li se přidat a pomoci v boji za český národ, v boji proti kriminalitě, politické korektnosti, pozitivní diskriminaci a povyšování přivandrovalců nad Čechy, Moravany a Slezany, pak buď vítán!" 


„Národní strana se snaží na sebe upozornit. Pokud by je někdo nařknul z rasismu, můžou se z toho hravě vykroutit. Těmito plakáty chtějí pouze vzbudit zájem medií,“ řekl politolog Bohumil Doležal. 


Romové do Indie


Národní strana například navrhuje, aby se Romové odstěhovali od nás do Indie. Podle ní by v Indii mohl vznikout samostatný autonomní stát.


Podívejte se na reportáž z 30.7.2008Členové a příznivci Národní strany se účastnili i červnového pochodu homosexuálů v Brně. Strana je například proti adopcím dětí pro homosexuální páry.


Radikálové a Národní garda


Národní strana je radikálně pravicová neparlamentní strana a její aktivity jsou vedeny především snahou na sebe upozornit. 


Občanské sdružení s názvem Národní garda, které vzniklo jako polovojenská organizace Národní strany, kritizoval ministr vnitra Ivan Langr (ODS) i stínový ministr za ČSSD František Bublan.


Extremisté z Národní gardy učí například školáky v Karlových Varů sebeobraně. Školáky Základní školy J. A. Komenského v Karlových Varech – Drahovicích navíc, podle vlastní slov, hlídají před agresí mladistvých Romů.


Jako záminku uvádějí řádění skupinky romských dětí, která poblíž základní školy napadla a oloupila několik školáků. Podle extremistů se děti bojí chodit do školy, rodiče o ně mají strach. Ultrapravicová Národní garda chce proto policii zastoupit a před možným násilím děti před školou chránit.


Kauza VEPŘÍN


Členové radikálně pravicové strany na sebe zatím asi nejvíce upozornili v lednu předloňského roku aktivitami poblíž romského památníku v Letech na Písecku, kde chtěli odhalit pomník válečným obětem.


Podívejte se na reportáže z 11.1.2006 a 12.1.2006Televizní noviny 11.1.2006


Televizní noviny 12.6.2006

gib, tn.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz