APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vrah matky dvou dětí si odsedí 12 a půl roku

Vrah matky dvou dětí si odsedí 12 a půl roku
Pistole. Ilustrační foto | Zdroj: Jindřich Kodíček

Olomoucký krajský soud v pátek poslal do vězení Jiřího Škorpila, který zastřelil loni v Šumperku ženu.

Dvaasedmdesátiletý muž by měl příštích 12 a půl roku strávit ve věznici se zvýšenou ostrahou. Škorpil se na místě proti verdiktu odvolal.


Kolem půl sedmé ráno loni v dubnu zazněl šumperským sídlištěm výstřel. Vrah na místě zabil třiačtyřicetiletou ženu, když venčila psa. Doma na ni čekaly dvě nezletilé děti a navíc onen osudný den měla slavit narozeniny.


Střelec z místa činu utekl. Rozjela se velká policejní pátrací akce. Původní nit vyšetřování ukazovala na rodinné spory. Později se spekulovalo o tom, že pachatelem je osoba pohybující se mezi toxikomany.


Rodinné spory


„Chtěla bych poděkovat tobě, vrahu, že jsi mě připravil o dceru a děti o mámu. Svědomí tě dohoní, tomu pevně věřím za sebe i za vnoučata,“ řekla tehdy matka zavražděné reportérovi TV Nova.



V srpnu v policejní cele skončil právě jednasedmdesátiletý Jiří Škorpil. Tchán oběti podle kriminalistů vraždil kvůli sporům o majetek. Zavražděná žena se asi dva roky před neštěstím odstěhovala od přítele.


O obě děti se po incidentu starala jejich babička.

jzl s přispěním Vandy Rajnochové, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz