APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Zloději kovu ukradli celou železnou lávku

V Hrubčicích na Prostějovsku někdo ukradl několikatunovou lávku. Pravděpodobně skončila ve sběru.

Zloději nejdřív autogenem uřezali oba konce lávky a pak ji vytáhli na pole. Tam ji ještě rozřezali na menší díly. Celá konstrukce byla přes metr široká a měřila třináct metrů. 


Lávka přes potok je za vesnicí a není příliš frekventovaná. Na svém místě ale byla už od roku 1952. Nikdo by její kráděž nečekal. 


Část mostu se zlodějům ulomila a spadla do vody, starosta kus nechal okamžitě odvézt, aby znovu nelákal zloděje. 


„My ji dáme také do sběrných surovin tam, kde skončil ten zbytek,“ říká starosta Hrubčic. 


Za každou tunu železa zloději zřejmě inkasovali v některé z výkupen kolem pěti tisíc korun. 


Policie vyčíslila předběžnou škodu na dvacet tisíc korun.

TV Nova, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz