Zpravodajství

Nestihli jste dovolenou v létě? Kam se vyplatí jet na podzim

Na podzim do sklípku. V zimě na lyže i za exotikou. Prázdniny už skončily, ale Češi si dovolenou vybírají celoročně.

Velkým hitem posledních let jsou podzimní poznávací zájezdy do Paříže. Ženy si projdou romantické uličky, muži se podívají na Eiffelovku a děti dostanou krásný dárek v podobě návštěvy Disneylandu. Populární jsou také okružní cesty po Itálii, Rakousku a Německu.


Pokud chcete vědět, jaké počasí je za hranicemi, klikněte SEM nebo SEM."Vzhledem k tomu, že je pořád září, tak za teplem je možné jet na řecké ostrovy, do jižní Itálie nebo Turecka. Tam všude je ještě teplo a zájezdy tam teď stojí o třetinu méně než v červenci nebo srpnu," radí mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.


Od října už je za suníčkem nutné jet jižněji, třeba do Tunisu, Egypta nebo na Kanárské ostrovy. A Vánoce v teple se dají strávit třeba na Kubě, v Mexiku nebo v daleké Brazílii. Mezi oblíbené destinace patří i Thajsko, Indie a Srí Lanka.


Levná dovolená se dá sehnat například na portálech www.invia.cz nebo www.nettravel.cz. Oba nabízejí zájezdy od několika stovek českých cestovních kancelář.


Trocha exotiky neuškodí, pokud na ni máte


Cena exotické dovolené se pohybuje okolo 40 tisíc korun. Češi však nejsou skrblíci a trend poslední doby ukazuje, že si rádi připlatí i 10 tisíc za luxusní posezení v letadle.


Nejlevnější exotické dovolené se dají pořídit do Spojených arabských emirátů, kam se dá letět za 30 tisíc na osobu. Kolem čtyřiceti tisíc stojí zájezdy do Indie, Keni, Brazílie, Thajska či na Kubu.


Nejdražší jsou Mauritius, Seychely či Maledivy, kde pobyt vyjde na víc než padesát tisíc na jednoho.


"Na konci roku navíc začínají létat přímé charterové lety z Prahy do řady exotických destinací. Chartery výrazně zlevňují letenku i hotel a oproti individuálně organizovanému zájezdu tak může vyjít celá dovolená i na polovinu," doplňuje Okamura.


Pokud chce někdo ušetřit ještě víc, nejlepší volbou jsou podobně jako během letní sezony zájezdy last minute, které nabízejí exotiku za velmi příznivé ceny.Podle Okamury obliba podzimních zájezdů mezi Čechy stoupá. "Spoustě starších lidí totiž tropické teploty v červenci a srpnu nedělají dobře a zkrátka si chtějí počkat, až se alespoň trochu ochladí," přidává své postřehy Okamura.


Na lyžovačku do Čech nebo do Alp


Tuzemská zimní dovolená je cenově mnohem dostupnější než v cizině. Nejnavštěvovanější jsou Krkonoše a Jizerské hory, kde se ceny za týdenní pobyt pohybují okolo čtyř tisíc.I tak si lyžaři raději připlatí za kvalitní sníh, dlouhé svahy, poloprázdné vleky a vyjedou do Alp. Tam se výdaje v průměru vyšplhají na 15 tisíc korun na osobu a týden.


Nejoblíbenějšími místy jsou italská střediska Val di Fiemme a Bormio, na paty jim šlapou rakouské areály Dachstein, Kaprun a Zell an See.


Do Francie stále ještě nevyráží tolik lyžařů. Tamní střediska jsou cenově méně dostupná a neochota místních mluvit jiným jazykem než francouzštinou odradí mnoho zájemců.

bar, pez, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz