Těžce zraněný muž z dodávky, která havarovala ve čtvrtek večer na Kladensku, zemřel v nemocnici.
Muže transportovali záchranáři vrtulníkem do střešovické nemocnice. Podle zasahujícího lékaře měl pravděpodobně zraněný hrudník, byl v šoku a jeho stav byl vážný.
Muž v nemocnici zemřel kolem půlnoci, řekla našemu serveru mluvčí kladenských policistů Jana Dětská. V dodávce cestoval na místě spolujezdce.
Při nehodě se lehce zranilo i dalších šest lidí. Ti byli převezeni do slánské nemocnice. Řidič osobního auta Škoda Felicia měl zlomenou klíční kost a zápěstí.
Řidiči hrozí pět let vězení
Řidiče v pátek policisté obvinili z ublížení na zdraví a ohrožování pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až pět let vězení.
Podle policistů muž způsobil jednu havárii už v minulosti. Kvůli ní dočasně přišel také o řidičský průkaz.
Podívejte se na záběry z místa nehody.
Nehoda se ve čtvrtek večer stala na rychlostní silnici R7 ve směru na Prahu u sjezdu na obec Klobuky.
"Řidič dodávky předjížděl přes dvojitou plnou čáru kamion. Zavadil o něj, dostal se do protisměru, kde se následně střetl s osobním autem," uvedla policejní mluvčí Dětská.
Řidiči dodávky naměřili policisté po srážce v dechu 2,04 promile alkoholu.
Poslechněte si, co řekl viník nehody.
Reakce řidičů, kteří opilí bourají nebo je policisté přistihnou při řízení s alkoholem v krvi, bývají rozličné. Podívejte se.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz