APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Mladíci poškodili sloup svaté trojice

Dva mladíci se houpali na kovových řetěžech kolem sloupu. Škoda jde do desetitisíců.

Mladíci v Olomouci poškodili slavný sloup nejsvětější trojice.


Bavili se tím, že se houpali na mohutných kovových řetězech kolem sloupu a šlapali po nich. Řetěz nakonec nevydržel a praskl. Vytrhl se z pískovcového sloupku, ze kterého upadla kopule.


Na místo dorazili nejdříve strážníci, později i policie, která teď případ vyšetřuje.


Oprava bude restaurátorům trvat nejméně měsíc. Škoda je vyčíslena na zhruba 30 tisíc korun.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz