Dva mladíci se houpali na kovových řetěžech kolem sloupu. Škoda jde do desetitisíců.
Mladíci v Olomouci poškodili slavný sloup nejsvětější trojice.
Bavili se tím, že se houpali na mohutných kovových řetězech kolem sloupu a šlapali po nich. Řetěz nakonec nevydržel a praskl. Vytrhl se z pískovcového sloupku, ze kterého upadla kopule.
Na místo dorazili nejdříve strážníci, později i policie, která teď případ vyšetřuje.
Oprava bude restaurátorům trvat nejméně měsíc. Škoda je vyčíslena na zhruba 30 tisíc korun.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz