APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Hokejisté Jágr i Hašek jsou úplně dřevění

Netradiční sochař žije v Batelově na Jihlavsku. Jaroslav Hlaváček vyřezává ze dřeva barevné plastiky hokejistů.

Jeho práce jsou natolik povedené, že zaujaly i samotné hráče. „Dominik Hašek se přijel podívat osobně a sochu si i odvezl. Na přání trenéra Sparty Františka Výborného jsem zase dělal jeho syna Davida a Jardu Hlinku,“ říká Jaroslav Hlaváček, který teď pracuje na svém zatím největším díle.


Ze dřeva vyřezává sochu Jaromíra Jágra v životní velikosti. „Můj sen je potkat se s ním, zatím ale tu sochu řežu pro sebe,“ dodává.


Plastiky Dominika Haška nebo Davida Výborného byly velké okolo sedmdesáti centimetrů a Hlaváček na nich strávil okolo tří set hodin práce.

Zdroj: Dušan Vrbecký

„Jágr bude o metr větší a asi mi bude trvat přes rok,“ očekává.


Batelovský amatérský řezbář, který jinak pracuje v nedaleké továrně, totiž sochy zpracovává do nejmenších detailů. Brankářským betonům tak nechybí přezky, Hašek má na přilbě snímatelný košík a Jágr má dokonce sundavací celou přilbu.

Zdroj: Dušan Vrbecký

Všechny postavy jsou navíc vyvedeny v klubových barvách. „Jágrovi teď budu asi muset přemalovat přilbu, když odešel z New Yorku do Omsku,“ směje se Hlaváček.


Hokejisté ale nejsou jedinou jeho zálibou. Ze dřeva vyřezává i dokonalé modely historických aut, zvířata, zbraně či celé betlémy. „Je to prostě můj koníček, bavím se tím,“ dodává. Jako předloha mu přitom slouží obyčejné fotografie nebo výstřižky z novin.

Dušan Vrbecký, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz