Petr Tluchoř dnes obhájil předsednictví poslaneckého klubu ODS.
Poslanecký klub ODS v pátek rozhodl, že Petr Tluchoř zůstane jeho předsedou. Tluchořovi se tak podařilo obhájit svou funkci i po kauze poslance Jana Moravy.
Morava se snažil podle reportáže TV Nova sbírat kompromitující materiály na Tlustého a poslankyni zelených Olgu Zubovou, v pondělí 8. září na svůj mandát rezignoval.
Po tomto kroku vystoupili z poslaneckého klubu ODS také Juraj Raninec a Jan Schwippel. Ti jsou spolu s poslancem Vlastimilem Tlustým označováni za rebely ODS.
Kauzou Morava se bude zabývat koaliční komise.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz