Zpravodajství

Policie po třech letech dopadla vraha stopařky

Kriminalisté zatkli muže podezřelého z vraždy u obce Keteň na Jičínsku. Zemřela tam dvacetiletá stopařka.

Dvacetiletá studentka Dita Joudalová jela 2. července 2005 stopem z Náchoda do Liberce na brigádu. Na cestě ji ovšem potkal její vrah.


Tělo dívky našel náhodný chodec v příkopu u silnice nedaleko Keteně. Dívka měla bodné a řezné rány.


Policisté po pachateli zločinu pátrali přes tři roky. Vrah po sobě nezanechal mnoho stop. V roce 2006 policisté v souvislosti s vraždou vyhlásili pátrání po pick-upu tmavé barvy. Prověřili tisíce takových aut, stopa ale k cíli nevedla.


V posledních dnech se na scéně objevilo jiné tmavé auto - tmavá škodovka, typu Felicie nebo Favorit. Řídit ho v osudný den měl vysoký muž mezi 25 a 35 lety s krátkými vlasy.


Zřejmě právě auto přivedlo detektivy na stopu vraha. Včera odpoledne ho zatkli na Trutnovsku, pravděpodobně právě ve voze.


Zadržený muž už byl obviněn z vraždy. Hrozí mu 15 let vězení.


Podívejte se na reportáž o případu:


Líbil se vám tento článek? Dejte našemu zpravodajství hlas v anketě Křišťálová lupa.

mad s přispěním Filipa Pultara, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz