Zpravodajství

Ať vám chmatáci neukradnou radost z cestování!

Na další letní sezonu si musíme zase nějaký ten pátek počkat …


Ale dnes už se jezdí celý rok. Takže, kdo má chuť a možnost, vyráží kdykoli bez ohledu na sezonu. A klidně až na druhý konec světa. O některých vzdálených oblastech panují představy, že jde o kouty plné nástrah, kde na každém rohu zakopnete o nějakého toho zloděje. Tak žhavé to určitě není. Ale hlavně ve velkých městech opravdu musíte s přítomností chmatáků počítat. Bývá tu totiž největší koncentrace lidí - zpravidla těch nejbohatších i nejchudších v zemi.


Stoprocentně fungující způsob ochrany proti zlodějům neexistuje. Ale dodržením určitých pravidel můžete aspoň minimalizovat rizika a případné škody.Takže tady je pár tipů, hlavně pro začínající cestovatele:- Pokud to jde, necestujte sami. Vyhýbejte se tmavým, opuštěným uličkám, přeplněným ulicím i místům s velkou koncentrací lidí.


- Své věci mějte neustále na očích.


- Ubytujte se v prověřených hotelích.


- Vyhněte se spaní na nádražích nebo v parcích. Je-li to nezbytné, ve spaní se střídejte. Pokud jste sami, spěte opřeni o batoh s příručním zavazadlem pod hlavou.


- Na dotazy neznámých lidí "jak dlouho se zdržíte" odpovídejte, že vám končí dovolená a brzy letíte domů.


- Na fotoaparát nebo kameru si pořiďte místo značkové brašny nějaký nenápadný obal.


- Peníze, šeky, kreditní karty a doklady ukryjte pod oblečení a rozdělte je na několik míst. Zloději sice tahle opatření znají, ale často si raději vyberou snadnější cestu, než aby vás někde “svlékali”.


- Mějte po ruce „odevzdávací“ tašku nebo ledvinku. Dejte do ní nedůležité věci a doufejte, že se zloděj nachytá a přehlédne ostatní úkryty.


- Pro případ násilného přepadení si pořiďte peněženku s malým obnosem. Po krátkém váhání ji násilníkovi odevzdejte. Ostatní doklady a peníze mějte jinde a s nešťastným výrazem doufejte, že zloduch neobjeví ostatní peníze.


- Část peněz a doklady mějte v uzamčeném zavazadle v hotelu. Bezpečnostní schránky riskujte jen ve drahých hotelích.
Opatření proti krádežím je celá řada. A většina zkušených turistů už má vlastní vychytávky z praxe.  Ale pro nováčky je dobré si těch pár tipů zapamatovat. Jde přece o to, co nejvíc zkomplikovat zlodějům jejich řádění.

hry, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz