Jedovatý plyn začal unikat v úterý ráno z cisterny v areálu Moravských železáren v Olomouci.
Z cisterny v soukromé firmě, která sídlí v areálu Moravských železáren, unikly přibližně tři kubíky propan-butanu. Na cisterně byl totiž poškozený ventil.
Plyn, který zamořil celý areál, se nejprve snažili zneškodnit podnikoví hasiči.
Na pomoc jim přijeli i profesionálové, kteří museli evakuovat přibližně 180 zaměstnanců. Ti museli čekat více než hodinu, aby se mohli vrátit zpět ke své práci.
Případem se zabývá policie.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz