Blíží se zima a to je období, kdy roste počet vloupání do chat a rekreačních objektů.
Například v okolí Šternberka na Olomoucku proto policisté vyrazili do terénu, aby chatařům poradili, jak je co nejlépe zabezpečit. Tam, kde nikdo nebyl, policisté zkontrolovali okna a dveře.
Zloději v lepším případě v chatě jen přespí a snědí či vezmou si něco ze zásob. Cennější věci by ale rekreanti měli z chat před zimou odvézt.
Chaty si můžou majitelé u policie i zaevidovat. Jsou pak pod jejich pravidelnou kontrolou.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz