Policisté museli pětkrát evakuovat nádraží, stály i vlaky.
Uložením bomb a zastřelením lidí vyhrožoval od letošního srpna devětadvacetiletý muž z Dobratic na Frýdeckomístecku.
Mnohokrát telefonoval na tísňovou linku
Žádnou
bombu policisté nikdy nenašli. To ale muži nebránilo v tom, aby hned po
prohledání nádraží na policii nezavolal znovu, a výhrůžky o bombě opakoval.
Kromě uložení výbušnin pak začal vyhrožovat, že pokud okamžitě
nedostane půl milionu korun, postřílí na nádraží nejméně pět lidí. Poslední
výhrůžný anonymní telefonát uskutečnil minulý týden, teď ale spadla klec.
„Vyšetřovatel už muže obvinil z trestného činu šíření poplašné zprávy, za
což mu hrozí až pět let vězení,“ potvrdil mluvčí frýdeckomístecké policie Ivan
Žurovec s tím, že Okresní soud ve Frýdku-Místku nařídil vzít muže do
vazby.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz