Pražští řidiči by se měli obrnit trpělivostí. Vyšehradský tunel bude měsíc uzavřen.
Rekonstrukce tramvajové trati uzavře od 3. do 30. listopadu část Podolského a část Rašínova nábřeží. Ve středu o tom informoval pražský magistrát.
Dopravní podnik nařídil opravit tramvajovou trať, která je v katastrofálním stavu. Odborníci se však obávají, že hrozí totální kolaps dopravy. Vyšehradský tunel totiž spojuje centrum s jižní částí města a pořádná objízdná trasa v podstatě neexistuje.
Dále dodal, že ideální objízdná trasa není. Ten, kdo musí místem projet, může využít náhradní lodní dopravu, v ideálním případě však metro.
Úředníci z pražského magistrátu uznávájí, že dopad na dopravu bude velký. "Rekonstrukce je nařízena Drážním úřadem kvůli bezpečnosti provozu tramvají. Dopad na dopravu bude samozřejmě nepříjemný, ale bezpečnost MHD je pro nás na prvním místě," komentoval situaci pražský radní Radovan Šteiner.
Uzavřené trasy a objížďky
Podolské a Rašínovo nábřeží bude uzavřeno v úseku porodnice Podolí – Na Libušince.
Individuální automobilová doprava povede po obousměrné objížďce na trase Rašínovo nábřeží – Svobodova – Vnislavova – Slavojova – Čiklova – Petra Rezka – Táborská – Lomnického – Na dolinách – Sinkulova – Podolská – Podolské nábřeží.
Mapa objízdné trasy:
Tramvajová doprava
Tramvajové linky 3,16, 17, 18, 21, 52 a 53 budou odkloněny, místo nich bude zavedena náhradní autobusová doprava linka X17 na trase Pražského povstání – Podolská vodárna a linka 728 na trase Dvorce - Poliklinika Budějovická/ Budějovická a dočasně také náhradní lodní doprava linkou X21 v trase Podolská vodárna – Výtoň.
Podrobné informace o vedení linek MHD naleznete ZDE.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz