Zákon trestající nevěru vězením měl chránit podváděné ženy. Jenže kvůli němu možná půjde sedět jedna z nejpopulárnějších Korejek.
Slavná korejská herečka Ok So-ri se "provinila" běžnou věcí – podvedla svého muže s operním zpěvákem. A i když Jižní Korea dohání v mnoha ohledech západní svět, zákon trestající nevěru vězením zůstává z našeho pohledu "středověký".
A bude i dál, zdejší nejvyšší soud totiž trvá na tom, že se za cizoložství má chodit do vězení. Podle soudců je právo na soukromí a sexuální revoluce jedna věc, ale funkci zákonů – které mají potlačovat nevhodné chování – to nijak nemění.
Právě nejvyšší soud by mohl herečku před hrozbou vězení ochránit. K soudu ji dal manžel, s nímž se bouřlivě rozvádí.
Ok So-ri nevěru přiznala, do vězení se jí ale nechce. Zákon podle ní "zdegeneroval v nástroj partnerské pomsty, místo aby pomáhal manželství zachránit," cituje ji agentura Reuters.
Paradoxní je, že zákon v roce 1953 vznikl na ochranu podváděných žen, které v "machistické" společnosti neměly zastání.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz