Lékařům se nelíbí internetové stránky, na kterých je lidé mohou hodnotit jako ve škole. Podle nich je jenom pomlouvají.
Internetové stránky www.znamylekar.cz mají pacientům pomoci najít nejlepšího lékaře. Lidé na nich lékaře hodnotí jako ve škole. To se ale lékařům vůbec nelíbí.
Několik z nich požádalo provozovatele stránek, aby negativní komentáře od anonymních pacientů vymazal. Ten to ale odmítl.
“Lékaři mají právo požadovat odstranění těchto stránek, a to i soudní cestou,“ řekl právník Jan Černý.
Autor stránek osobní údaje téměř třiceti tisíc lékařů stáhnul z webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Ze stížností doktorů si hlavu neláme. “Vyhrožují mi nejrůznějšími žalobami, ale zatím se nic nestalo,“ řekl autor webu.
Zdravotníci jsou rozzlobení, sdružení praktických lékařů proto podalo stížnost k Úřadu na ochranu osobních údajů. Podle něj už ale jména a kontakty lékařů byly na internetu dostupné, a tak se stížnost zamítá.
Poškozeným lékařům proto nezbývá nic jiného, než podat na správce webu žalobu na ochranu osobnosti a požadovat náhradu škody nebo omluvu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz