APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Podpora komunistů dostane do funkce první hejtmanku

Plzeňskému kraji bude vládnout menšinová vláda ČSSD. Informoval o tom krajský šéf sociální demokracie Václav Votava.

Sociální demokracii se podařilo získat příslib podpory od devíti krajských zastupitelů za KSČM.


V čele kraje bude vůbec poprvé v historii krajů stát žena. Bude jí bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová, která na Plzeňsku vedla kandidátku ČSSD do krajských voleb.


V Plzeňském kraji tak bude stejný povolební model jako ve Středních Čechách. I tam komunisté podpoří menšinovou vládu ČSSD. Hejtmanem bude jiný sociálnědemokratický exministr zdravotnictví David Rath.


Zatímco v Plzni a Středních Čechách a na Vysočině budou komunisté ČSSD jen podporovat, na Karlovarsku a Ostravsku budou tyto dvě strany přímo ve vládnoucích koalicích.


Jasno o koalicích je už jasno i na Pardubicku a Královéhradecku. ČSSD se tam obešla bez podpory KSČM.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz