Zpravodajství

Z ohnivého pekla vytáhl kamaráda s dítětem. Sám málem uhořel

Michal Prokýšek neváhal vběhnout do hořící chaty. Holýma rukama vytáhnout žhavý plynový přímotop a zachránit dva lidi.

Pořad na Vlastní oči spolupořádá již druhý ročník Ceny Michala Velíška, bývalého střihače televize Nova. Ten tragicky zahynul před třemi lety, když bránil napadenou cizí dívku.


Cena se uděluje všem těm, kdo pomohou někomu jinému nebo se postaví násilí. Třetím z letošních nominovaných je Michal Prokýšek.


Letošní, už třetí ročník, je součástí projektu Nadace Adra "Hrdinové mezi námi". Více o nadaci Adra si přečtěte ZDE!


Čtyřiatřicetiletý Michal Prokýšek a jeho přítelkyně odjeli 29. prosince loňského roku na chatu za kamarádem a jeho synem. Večer se šli projít. Když se k chatě vraceli, uviděli, jak z ní šlehají plameny.


V ten okamžik byli v domě stále dva lidé. Michal nezaváhal ani na okamžik. Vběhl do hořící chaty. Popadl plynový přímotop, který požár způsobil a vyhodil ho do chodby. Jeho přítelkyně rozbila okno do jedné z místností a křičela, ať všichni tři okamžitě utečou.


To se ale povedlo jen Michalovi Prokýškovi. Když zjistil, že stojí na zahradě sám, vrhl se opět do hořících plamenů. V místnosti uviděl zcela paralyzovaného kamaráda a jeho dítě. Holýma rukama je oba z chaty vytáhl ven a na poslední chvíli jim tak zachránil život.


Necelý rok po nešťastné události se šťastným koncem se zachránce přiznal, že kdyby musel, vrhl by se do plamenů zase. Jeho kamarád se synem jsou mu od té doby vděční za život.


Michal si jako hrdina nepřipadá. Zachránil však dva lidské životy a přitom riskoval svůj vlastní. Zasloužil si proto třetí nominaci na Cenu Michala Velíška. O první nominaci si můžete přečíst ZDE.


Druhý příběh si přečtěte TADY.tn.cz / Radek John / bar, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz