Zpravodajství

Japonci jsou líní na sex, proto vymírají

Japonci jsou líní na sex, proto vymírají

Dva z pěti Japonců nesouloží ani jednou za měsíc. Proč? Jsou unavení z práce a sex je podle nich "otrava".

Počet Japonců, kteří na sex rezignovali, přitom stále roste. Zatímco v roce 2004 přiznalo 32 procent dotazovaných, že za poslední měsíc nesouložili ani jednou, v aktuálním výzkumu už jich bylo 37 procent.


Většina lidí, kteří žijí bez sexu, si stěžuje, že je příliš vyčerpává jejich zaměstnání nebo že je sexuální hrátky nudí.


Řešením je komunikace


Výsledky studie, kterou provedla japonská Asociace pro plánování rodiny, byly pro vědce překvapením. Už teď totiž Japonci vymírají – a pokud budou málo souložit, přibývat jich hned tak nezačne.


Porodnost v Japonsku činí dnes 1,34 dítěte na ženu, pro zachování populace je ale třeba mít alespoň 2,08 dítěte. Místo 127,7 milionu obyvatel, které země měla v roce 2006, by jich za to let mohlo být méně než 50 milionů.


Japonská vláda si problém se stárnutím a vymíráním populace uvědomuje. Zvýšení rodičovských příspěvků, delší rodičovská dovolená ani lepší přístup ke zdravotnictví a vzdělání ale záplavu malých Japonečků nepřinesly.


Autor výzkumu Kunio Kitamura ale má jasno. Japonci neumí najít rovnováhu mezi prací a soukromým životem a nekomunikují. "Poradil bych lidem, aby chodili domů z práce co nejdřív a bavili se se svými partnery. Hlavním důvodem, proč tolik manželství nevede sexuální život, je nedostatek komunikace," cituje ho deník Daily Telegraph.

kap, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz