Zpravodajství

Náckové zase řádili. Pálili mongolskou vlajku

Řádění pravicových extremistů nemá v posledních dnech konce. Po víkendové válce v Janově tentokrát udeřili na Vysočině.

V Havlíčkově Brodě probíhají od úterý Dny Mongolska. Náckové je ale narušili hned na začátku. Přímo před knihovnou, kde se akce koná, zapálili mongolskou vlajku, psali hanobící nápisy na zdi a podle všeho dokonce napadli jednoho z účastníků akce. Přečtěte si, jak to vypadalo v pondělí v Janově."Celá věc začala již kolem půl páté odpoledne, kdy se na chodníku objevily nápisy nastříkané sprejem přes šablonu, a to ANTIMONGOLIA a STOP MONGOLUM. Viděl jsem přijít skupinu asi 15 až 20 lidí v černém oblečení a v kuklách či šátcích, rozmotali mongolskou státní vlajku a začali ji zapalovat. Zároveň začali skandovat "Mongolce tu nechceme, Mongolce tu nechceme..," popsal očitý svědek.


Náckové potáhnou na Janov opět 6. prosince. Více čtěte ZDE!


"Vyběhl jsem ven z vestibulu knihovny a volal jsem i městskou policii, aby se snažila akci monitorovat městskými kamerami. V tu chvíli se na mne jeden ze skinheadů vrhl a kopl mne do hrudi. Skupinka se však náhle dala na útěk a i tento výtržník běžel za nimi,“ dodal svědek, který z obavy o vlastní bezpečnost požádal o zachování anonymity."Policie celý incident řeší jako přestupek,“ potvrdila tisková mluvčí havlíčkobrodské policie Jana Mazourová. To se ale příliš nelíbí předsedovi Společnosti přátel Mongolska Jiřímu Šímovi. „Byl to projev rasismu, který souvisí s nedávnými událostmi v Litvínově. Takto také budeme informovat nejvyšší představitele,“ řekl Šíma.


Co všechno náckové umí, se podívejte ZDE!


V Havlíčkově Brodě a okolí žije početná mongolská komunita, která se údajně s útoky rasistů musí čas od času potýkat.


Poslechněte si rozhovor s reportérkou tn.cz. Tu neonacisté v Janově zranili kamenem do hlavy. Více TADY!


Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz