Dnešní tisk: České děti neumějí matematiku a Unie zakáže žárovky
Aktualizováno
05:53, 9. 12. 2008
Zatímco lidé kupují stále více televizí, Václav Klaus zřejmě nakoupil špatně - bude muset vrátit byty?
Inzerát
Inzerát
Deník Blesk v souvislosti s plesovou sezonou poukazuje na "vysokohorskou" přirážku v pražské Lucerně. Na občerstvení na maturitních plesech letos nejspíše budete muset rozbít prasátka.
Deník právo informuje, že spor Václava Klause s bytovým družstvem se rozrůstá. Družstvo už chce, aby Klaus vrátil dva byty a dvě garáže v Praze-Libni. Klaus má tak vrátit vše, co v roce 2000 koupil údajně pod cenou díky tehdejšímu nezákonnému postupu vedení družstva. Soud zatím žalobu nepřijal.
Prodej televizí stoupá. Může za to přechod z analogového vysílání na digitální. Lidé si místo set top boxů na digitální příjem pořizují raději úplně nový televizor s digitálním tunerem, který příjem takového signálu umožňuje. Větší zájem o televize je i díky jejich klesajícím cenám.
Žáci čtvrtých tříd českých základních škol nezvládají matematiku a přírodovědu. Vyplývá to z výsledku srovnávacího testu TIMSS, kterého se loni zúčastnili žáci ve 37 zemích světa, uvádí úterní vydání Lidových novin. České děti se však podle průzkumu nevešly v prověrce znalostí matematiky ani mezi dvacet nejlépe hodnocených zemí.
Studenti středních škol mají k dispozici novou sociální počítačovou hru Evropa 2045. V ní každý z nich vede jeden evropský stát k obrazu svému, informují Hospodářské noviny. "Je to vynikající. Nikdy jsem nezažil, aby se studenti o přestávkách dohadovali například o Kjótském protokolu,“ libuje si učitel pražského Gymnázia Sázavská. Hra má pomoci vyznat se studentům v evropské legislativě.