Zpravodajství

Zvládnete POLICEJNÍ PSYCHOTEST? Náš reportér to zkusil

Reportér tn.cz Pavel Schuster si vyzkoušel na vlastní kůži jaké to je, když je pod palbou otázek psycholožky.

Psychotesty jsou druhou částí přijímacího řízení k Policii ČR. Jako první totiž musí uchazeč absolvovat vstupní pohovor.


Chcete alespoň na zkoušku otestovat svůj vlastní úsudek? Můžete to zkusit. Tady je jeden z testů, které dostal i náš videoreportér.


TEST ÚSUDKU


1. Při volbě královny krásy na policejním plese se Jana umístila před Věrou, Marie za Janou, Věra byla před Marií a Jana se umístila za Hanou. V jakém pořadí po sobě se dívky umístily?


2.Dva uprchlíci vyrazili současně ze stejného místa stejnou rychlostí chůze. Pan A šel 3 hodiny na východ a 5 hodin na sever, pan B šel 6 hodin na sever a 2 hodiny na západ. Který z nich se vzdálil od výchozího místa více?


3. Časový výbušný systém je opatřen dvěma spínači. Červený spínač spouští odpočítávání času a pokud již probíhá, vypíná ho. Modrý spínač deaktivuje systém. Systém vypíná ale jen tehdy, když neběží odpočítávání času. Pyrotechnik neví, zda již běží odpočítávání času. Co musí učinit, aby zabránil výbuchu?


4. Mezi Prahou a Moskvou je časový posun 2 hodiny. Když vyletělo z Prahy letadlo ve 13 hodin místního času a přistálo v Moskvě v 16 hodin místního času, kolik hodin trval jeho let?


5. Sběratel vlastní tři staré pušky. První je novější ale má menší dostřel než druhá. Třetí puška má větší dostřel a je méně stará jak první puška. Která puška je nejstarší a která má nejmenší dostřel ?


6. Slunce stojí tak vysoko nad obzorem, že jeho paprsky svírají se zemským povrchem v daném místě úhel cca 45 stupňů. Stojící muž vrhá stín dlouhý 180 cm. Je skutečná výška muže větší nebo menší než délka stínu?


7. Co by se stalo, kdyby nebylo u bicyklu spojeno dálkové ozubené kolo s hnacím ozubeným kolem řetězem, ale soustavou dvou do sebe zapadajících ozubených kol ( vražených mezi pedálové a hnací kolo ) o lichém počtu zubů?


8. Jeden švýcarský frank lze koupit za 20 českých korun a jednu slovenskou korunu za 80 českých haléřů. Za kolik slovenských korun lze koupit 100 švýcarských franků?


9. Svědek, který viděl SPZ vozu pachatele, si pamatoval, že šlo o pražskou SPZ 1A2 nebo 2A1 a že následující čtyřčíslí bylo tvořeno třemi šestkami a jednou čtyřkou. Jejich vzájemné pořadí si však nezapamatoval. Kolik SPZ je třeba prověřit?


10. Krajská policejní správa má 425 zaměstnanců. Kolik je minimálně mezi nimi zaměstnanců, kteří neslaví narozeniny sami, tedy slaví narozeniny ve stejný den jako aspoň jeden další ze zaměstnanců?


odpovědi:

1. Hana, Jana, Věra, Marie

2. Pan B

3. Nejdřív modrý spínač, pak červený

4. Jednu hodinu

5. Nejstarší je zbraň číslo 2, nejmenší dostřel má číslo 1

6. Výška je stejná

7. Kolo by couvalo

8. 2500 slovenských korun

9. Je třeba prověřit 8 SPZtek

10. 120 zaměstnanců


Kateřina Lang
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz