Zpravodajství

Kde v Praze nejvíc řádí kapsáři? MAPA NEJRIZIKOVĚJŠÍCH MÍST

Za den okradou kapsáři v metropoli průměrně 15 lidí. Víme, kde se krade nejvíc!

Pražská policie vytipovala místa v centru Prahy, kde se nejvíce krade. Jsou to ulice Karlova, Melantrichova, Nerudova, Václavské i Staroměstské náměstí a uličky mezi nimi i Karlův most.


Mapa nejrizikovějších míst v centru PrahyTam každý den operuje takzvaný "kapsa tým“. Policisté v civilu mají jediný úkol, odhalovat kapsáře dřív, než s kořistí stačí utéct. Do rajonu speciální policejní jednotky patří také stanice metra Můstek a Muzeum a linka tramvaje číslo 22.


Za jediný den v centru Prahy průměrně kapsáři okradou 15 lidí. Podle statistik. Skutečné číslo ale může být mnohem vyšší. Zdaleka ne všichni totiž krádež nahlásí.


Jediný způsob, jak se policistům daří kapsáře odhalit, je dopadnout je přímo při činu. Kapesní zloději se dají poznat i v davu. Na rozdíl od turistů, kteří se většinou dívají po památkách, zlodějíčci bedlivě sledují kabáty, kabelky a batohy.


Kromě policistů v civilu bude bezpečí v ulicích Prahy hlídat rekordní počet bezpečnostních kamer. Do konce roku by jich tu mělo být nainstalováno 486.

ina/Michal Kratochvíl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz