Místo Pavla Béma polévku v Praze netradičně rozlévala jeho žena Radmila Bémová se dvěma syny.
Tradiční rozlévání vánoční polévky začalo na pražském Staroměstském náměstí několik minut po 11. hodině. Letos ji nerozléval primátor Pavel Bém, ale jeho žena. “Lépe by se mi polévka rozdávala s manželem, ale ten je v Antarktidě, tak jsem si na pomoc vzala dva syny,“ dodala Bémová. Akce se účastnil také náměstek primátora Rudolf Blažek a náměstkyně Marie Kousalíková.
Na Staroměstském náměstí bylo asi tisíc lidí. Na akci se přišel podívat i premiér Mirek TopoláneK s patnáctiletým synem, dlouho se ale nezdržel.
Na Pražany a návštěvníky metropole tu čekalo přes dva a půl tisíce porcí. Polévka byla připravena podle tradiční receptury- s kapřím masem a zeleninou, podávala se s křehkými krutony.
Charita také pro další občany připravila štědrovečerní večeři v centru Armády spásy v Holešovicích. “Bude se tu rozdávat nejen rybí polévka, ale také bramborový salát s řízkem a malé překvapení. Připraveno máme asi 360 porcí," dodal ředitel centra Pavel Akrman.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz