Zpravodajství

Bruslaře našli pod ledem. Nepoučitelní se propadají dál

Bruslaře našli pod ledem. Nepoučitelní se propadají dál
Zdroj: tn.cz

Bruslaři si nedávají pozor na tenký led. Padají do vody jak na běžícím pásu.

Nad čtyřicetiletým Pražanem se ve čtvrtek zavřela ledová hladina. V pátek odpoledne ho po usilovném hledání našli hasiči mrtvého v Stavovském rybníku u Chlumu u Třeboně na Jindřichohradecku.


Na bruslení na rybníce téměř doplatila i rychlobruslařská mistryně světa Martina Sáblíková.Okolo třinácté hodiny vytáhli hasiči mrtvé tělo z rybníku ven. Jen o několik minut později jim z operačního střediska nahlásili, že se o tři kilometry dál topí další člověk.


"Tonoucí měl štěstí, že o tři kilometry dál probíhala záchranná akce. Hasiči ho hned vytáhli a my jsme ho transportovali s podchlazením do českobudějovické nemocnice,“ informoval ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.


Jak silný led vás unese? V úterý jsme na Vysočině udělali test a také jsme mluvili s odborníky. Podrobnosti se dočtete ZDE!

Pády do ledové vody se hromadí


Hasiči vytahovali z vody bruslaře také na Opatovském rybníku u Třeboně a dva na kost promrzlé lidi z rybníka Linda v Hluboké u Borovan.


Na Silvestra se v Plzni propadlo do rybníka šest lidí. Více ZDE!


Problémy i ve středních ČecháchMuž z Lhoty u Brandýsa nad Labem si šel zabruslit. Zřejmě podcenil situaci. Led se pod ním propadl. Zachránili ho až přivolaní hasiči.


"Když hasiči muže vyprošťovali, dva z nich se do vody také propadli,“ řekl mluvčí mělnické policie Václav Tichý.


Muže podle policejního mluvčího transportovali vrtulníkem do pražské nemocnice. Promrzlé hasiče ošetřili záchranáři na místě.


Deset minut byl pod vodou


K dalšímu případu vyjížděli hasiči u Poděbrad. Do vody se tam propadl padesátiletý bruslař.


“Muž byl deset minut pod vodou. Když na místo přijeli záchranáři nejevil známky života,“ řekla mluvčí středočeské záchranné služby Nina Šeblová.


Podařilo se ho  zachránit. “Záchranáři ho převezli do kolínské nemocnice,“ dodala Šeblová.

bar s přispěním Michaely Klárové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz