Dva příběhy matek a různé konce. Jeden horor skončil dobře, druhý tragicky.
Příběhy dvou matek, které jsou na první pohled natolik odlišné. Jedné ženě zabil před více než půl rokem dítě pedofil. I ona je teď po smrti. V neděli ji našel její bratr mrtvou v bytě.
Druhá matka jednoho dne nechala manželovi šest dětí na krku a odjela, aniž by komukoliv z rodiny řekla kam. Údajně jela do Karlových Varů za prací.
Matka zavražděného Jakuba
Před více než půl rokem jí pedofil Antonín Novák zavraždil syna Jakuba.
Rodina začala Jakuba pohřešovat 4. května, kdy si chlapec odešel
hrát ven a už se nevrátil. Tělo objevili policisté až o celý měsíc
později. Jakub ležel přibližně půl kilometru za Havlíčkovým Brodem. Jeho tělíčko bylo v lese zahrabané listím.
Podívejte se, co Hana Šimánková říkala tři týdny po zmizení
Z brutálního činu policisté obvinili třiačtyřicetiletého Slováka Antonína Nováka, který měl kvůli svým pedofilním sklonům problémy se zákonem už dříve. Ten malého bezbranného chlapce znásilnil a zavraždil.
"Vytrhl bych mu srdce z těla," řekl na Novákovu adresu generál Blaško.
Haně Šimánkové se od smrti syna zhroutil celý svět.
V neděli ji našel bratr ležet mrtvou v jejím bytě. Šimánková prý měla rozbitou hlavu, takže je možné, že
omdlela a udeřila se do ní.
Otec Jakuba Hynek Blaško, který je vysoce postavený armádní generál, má
ale jasno. Podle něj je Jakubova matka další obětí pedofila Nováka.
Nemyslí si ale, že by se Šimánková zabila sama, prý určitě chtěla
vidět, jak soud Nováka potrestá.
Záhadný příběh pětatřicetileté Olgy Stránské z Mostu, která na tři měsíce zmizela z domova.
Bylo po ní vyhlášeno pátrání, do kterého byl zapojen i Interpol. Podle manžela byla Stránská velmi důvěřivá a neznala vůbec hodnotu peněz. Rodina se obávala, že její důvěry mohl někdo zneužít. Po více než třech měsících se najednou objevila doma, jako by se nic nestalo.
Celá situace podle Stránské začala tak, že za ní přišla kamarádka s výjimečně výhodnou nabídkou práce. Řekla jí, že s ní musí odjet do Karlových Varů, kde si vydělá spoustu peněz.
Důvěřivá Stránská nabídku přijala. Sbalila si věci, nasedla ke kamarádce do auta a odjela. Cestou do Karlových Varů se ale s kamarádkou údajně pohádala. Když zastavily na odpočívadle, Stránská šla vyhodit odpadky a když se vrátila, auto i s kamarádkou bylo pryč.
V autě nechala veškeré doklady a peníze. Zmatená se chvíli potulovala po městě. Nakonec se jí ujala parta lidí, se kterou začala trávit všechen čas. Když viděli reportáž televize Nova, ve které žádala policie i rodina Stránské o pomoc, dali jí peníze na autobus, aby se mohla vrátit zpátky domů za rodinou.
Olga se nakonec vrátila k sestře, kde chce začít nový život.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz