Zpravodajství

Teď můžete vonět: krém S VŮNÍ RUMU

Firma z Vysočiny vyrábí krém na ruce s vůní rumu. Plánuje i kosmetiku s odérem slivovice.

Komu smrdí rum, tomu smrdí práce, říká staré přísloví, kterým se nechala inspirovat firma z Vysočiny. Ta přišla na kosmetický trh s novinkou v podobě rumového krému na ruce.


"Byla to spíš recese, ale ujalo se to. Lidé se tomu smějí,“ říká autor nápadu podnikatel Ivo Řehák. Uvedení novinky na trh ale předcházely měsíce práce. "Museli jsme opatřit všechny atesty, krém je tedy zdravotně naprosto nezávadný,“ ujišťuje.


Firma, která se jinak zabývá především výrobou stavebních materiálů, prý rumový krém navrhla z prostého důvodu. "Zedníci často pracují s cementovými přípravky a ty vysušují ruce. Jenomže chlapi na používání krémů moc nejsou, proto jim chceme nabídnout vůni, která je zaujme,“ usmívá se Řehák.


Aroma přitom krému dodal jeden z českých předních výrobců oblíbené lihoviny a nutno dodat, že po aplikaci se na pokožce opravdu rozvine příjemné rumové aroma. "Překvapila mě ta vůně, jako pánskou mastičku bych to klidně bral,“ přiznal jihlavský restauratér, kterého na kosmetiku netradiční vůně překvapila.


A co bude dál? Řehák už prý zjišťuje, zda by mohl do svých výrobků přidávat i další mužům příjemné vůně. "Je to ale složité, protože ne každé alkoholové aroma si v krému zachová svou typickou vůni,“ vysvětluje. Přesto je prý možné, že za čas ruce mužů budou vonět nejen rumem, ale i slivovicí nebo koňakem.

Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz