Zpravodajství

Podívejte se na OSMERČATA, která se nedávno narodila

Na světě jsou první záběry osmerčat a jejich matky Nadji Suleman z Kalifornie, která osm dětí porodila na konci ledna.

Narození osmerčat, které ohromilo celý svět, je teprve druhé v historii amerického porodnictví, kdy příchod na svět přežily všechny děti ve zdraví.


Hrdá matka je ráda, že se jí narodilo tolik dětí, i když je sama. Počala díky umělému oplodnění.


"Neplánovala jsem nic výjimečného, prostě jsem jen moc chtěla být maminkou. A mít děti. Prostě to dopadlo, jak to dopadlo. Jediné, co jsem v životě chtěla, bylo stát se matkou," neskrývala své dojetí matka-rekordmanka.


I když na porod dohlížel skoro padesátičlenný lékařský tým, který očekával kupu dětí, byli odborníci překvapení, protože očekávali narození sedmi dětí. Novorozeňata ještě ani nemají jména, provizorně jsou označena písmeny A až H. Děti zůstanou hospitalizovány několik týdnů. Vzhledem k nízké porodní váze by totiž mohly mít potíže s vývojem.


Suleman už má doma šest dětí, takže s čerstvými přírůstky z konce ledna se už může pochlubit čtrnácti ratolestmi.

tn.cz / pez
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz