Zpravodajství

NADÁVKY a PLÁČ: exekutoři zabavovali dávky přímo u okýnek

V Chomutově neplatičům zbude z dávek jen minimální částka. Zbytek jim zabaví exekutor v rámci akce Záchranný kruh.

Chomutovskou radnici dnes zaplavil křik, pláč a dokonce i vulgární nadávky. Kromě úředníků byl totiž u přepážek exekutor a s ním strážníci a policisté. Exekutor si počkal, až neplatiči převezmou dávky, a pak jim peníze ihned odebral.
 


 

Neplatiči pokut a poplatků dluží Chomutovu již téměř 40 milionů korun. Nepřizpůsobivým občanů proto vyhlásila radnice boj.


Exekutor nechal dlužníkům jen to, co musel - tisíc korun. Jednu z přítomných musela odvézt sanitka do nemocnice. U přepážky dostala pravděpodobně epileptický záchvat. 

"Podnájem si platím dva tisíce, takže já budu vyhozená a dcera půjde do Klokánku", křičela jedna z neplatiček. 
 


"Pokud je sociální dávka vyplacena, přestává být dávkou a je to finanční hotovost. Jako finanční hotovost je to majetek, na který už exekutor má nárok,“ řekla primátorka města Ivana Řápková.
 


Razantní postup radnice ale kritizuje ombudsman. Podle něj je jednání města nezákonné. "Jde vlastně o sociální pomoc státu těm potřebným a ne k uspokojení pohledávek,“ uvedla mluvčí ombudsmana Iva Hrazdílková.
 


Město se ale už dávno rozhodlo pod hlavičkou akce Záchranný kruh proti neplatičům, narkomanům a prostitutkám postupovat tvrdě. Další příkladem je nové opatření, při kterém auta zákazníků prostitutek zveřejňují strážníci už několik měsíců na svých webových stránkách. 
 


Exekutorem na radnici ale boj s dlužníky nekončí. Ty, kteří dluží nejvíce na nájemném, chce město vystěhovat do unimobuněk.
 

luc s přispěním Jitky Fárové, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz