Trojská botanická zahrada pro své návštěvníky připravila ve skleníku Fata Morgana výstavu orchidejí.
Výstavy orchidejí v Botanické zahradě hl. města Prahy se tradičně konají od roku 2006. Ta letošní je ve znamení tématu Orchideje a jiné rostliny - rostoucí s nimi na stromech - v přírodních a aranžérských kompozicích.
"Podle autora výstavy Eduarda Chvosty bude zaměřena hlavně na laickou veřejnost, která oceňuje především barevnost jednotlivých květů a poněkud netradiční “uchycení“ těchto tropických zástupců v přírodě,“ popisuje koncepci mluvčí botanické zahrady Marcela Uhlíková.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz