Zpravodajství

V Praze se zřítil dům. V troskách zemřel jeden člověk

U domu v Praze 6 se zřítil strop. Hasiči prohledali trosky. Našli v nich mrtvého muže.

Hasičům bylo zřícení stropu u starého opuštěného domu v ulici Na Petynce v Praze 6  nahlášeno ve středu kolem půl sedmé.

V posledních dnech žil v ruině muž se svou družkou a jejich přítel ze Slovenska. Podle informací tohoto páru se strop zřítil již v úterý a podle nich v pokoji, kde k sesuvu došlo, měl spát slovenský občan. Jeho dva spolubydlící se ho snažili hledat už v úterý večer, kdy se do bytu vrátili a objevili v jeho pokoji zřícený strop.

Jejich obavy, že muž zůstal zavalený v troskách, se později naplnily. Policejní pes začal štěkat u trosek, z nich po 21. hodině vytáhli hasiči tělo muže. Pravděpodobně je to Slovák bez střechy nad hlavou.Skutečnou totožnost mrtvého muže ale prokáže až soudní pitva.

"Zatím nemůžeme s jistotou říci, že se jednalo o hledaného Slováka," řekl velitel zásahu s tím, že s největší pravděpodobností to ale bude on.

Během zásahu museli hasiči kvůli své vlastní bezpečnosti zajistit zbytek stropu, aby se nezřítil i na ně.

Strop zřejmě nevydržel kvůli velké vlhkosti. Ve střeše domu byla již dříve díra, kterou do obydlí zatékalo. Když povolily mrazy, promočený strop nevydržel a propadl se. Přesnou příčinu pádu však ukáže až další vyšetřování.

muf s přispěním Martina Douši, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz