Sníh, sníh a zase sníh. Lidé na Vysočině se s přívaly bílé hmoty potýkají různě.
Například Miroslav Smutný ze Stonařova na Jihlavsku před domem postavil ze sněhu egyptskou Sfingu a pyramidu.
"Sfinga má asi dva metry na výšku a pět metrů na délku,“ popsal díla Smutný.
Sfingu stavěl dva dny a spotřeboval na ni sedm kubíků sněhu. Letošní dílo přitom není první stavbami. V minulých letech už před domem vytvořil ze sněhu Eiffelovku a slona.
Sněhový kostel pro vnučku
Sněhová stavba vyrostla i před jedním z domů v Opatově na Třebíčsku. František Hildebrand tu pro svou vnučku postavil kostelík.
"Shrnuli jsme veškerý sníh, co byl před domem a něco od sousedů a za šest hodin bylo hotovo,“ řekl stavitel.
Jeho kostel má dokonce i hodiny a to ne ledajaké. "V noci svítí,“ uvedl Hildebrand. Ostatně osvětlen je i vnitřek kostela, který mohou děti využívat jako prolézačku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz