Zpravodajství

Chebští policisté odhalili velkopěstírnu konopí

Kriminalisté odhalili pěstírnu přímo za budovou policie v opuštěné chebské pekárně. Třem zadrženým Vietnamcům hrozí až pětiletý trest.

Razie byla vyvrcholením čtyřměsíčního sbírání důkazů. Policisté za pachateli nejeli daleko. Na pěstírnu marihuany koukali přímo ze služebny. Partu Vietnamců prozradil černý odběr elektřiny. Kriminalisté si ke spolupráci přizvali skupinu NTZ z ČEZu.

V objektu bylo 90 šestsetwattových lamp a ventilátorů. Za sedm měsíců své existence nelegálně odebrala chebská pěstírna elektřinu za 994 tisíc korun. To je zhruba spotřeba 37 plně elektrifikovaných rodinných domků.


Při celé akci bylo zabaveno 1100 rostlin kvalitního konopí, to teď putuje na expertizu. Čistý výtěžek z jedné sklizně je podle kriminalistů půl druhého milionu korun a sklízí se čtyřikrát do roka.

Třem Vietnamcům, kteří se nacházeli v objektu, hrozí za nedovolenou výrobu a držení omamných látek až pětileté vězení.

mar s přispěním Barbory Divišové, LCD Soundsystem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz