Zpravodajství

Se 4,5 promile sjel do příkopu. Kvůli alkoholu přišel o papíry už 18krát

Se 4,5 promile sjel do příkopu. Kvůli alkoholu přišel o papíry už 18krát
Zdroj: Jindřich Kodíček

Bezmála 4,3 promile měl podle krevního rozboru 47letý řidič ze Zlínska, který o víkendu v Klečůvce na Zlínsku skončil v příkopu.

Policisté zjistili, že muž je jejich "starý známý". Za to, že řídil opilý, mu už dřív vzali řidičský průkaz osmnáctkrát.

"Řidič se svým stejně podroušeným spolujezdcem cestoval v sobotu mezi obcemi Klečůvka a Veselá a podle svědků mu byla silnice příliš úzká. Vyjel z ní a skončil s autem zaklíněným v příkopu," popsala situaci mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Ležícího bez hnutí na volantu jej o chvíli později našla žena, která kolem projížděla a domnívala se, že řidič i spolujezdec jsou mrtví. Ihned proto volala policii a záchranku.

Policisté ale na místě zjistili, že řidič i pasažér utrpěli jen škrábance a stav podobný bezvědomí je ve skutečnosti velmi silná opilost. Oba muži zřejmě vzápětí po nehodě tvrdě usnuli.

To, co následovalo, nebylo ani pro jednu stranu ničím novým. Policisté opilého řidiče obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. I to už ale udělali po několikáté.

"Bohužel auto, v němž cestoval a které absolutně nesplňovalo technické podmínky k provozu na pozemních komunikacích, mu policisté zabavit nemohli, protože nebylo jeho," uvedla Bartíková.

O dalším osudu neukázněného řidiče tak rozhodne soud.

Kolik a jak rychle toho museli oba opilí řidiči vypít si můžete snáze představit, když se podíváte, co s naším dobrovolníkem udělala necelé láhev vodky. Podrobnosti najdete TADY.

Rekordmanem mezi opilými řidiči je v Česku nejspíš Milan Čurda, který v roce 2005 řídil a boural s 8 promile alkoholu v krvi. Podívejte se na reportáž z loňského léta.


 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz