Zpravodajství

Ufolog ON-LINE: V ČR 100 případů UFO ročně

Ufolog ON-LINE: V ČR 100 případů UFO ročně
Zdroj: TN.cz

Hostem ON-LINE rozhovoru byl ufolog a vedoucí projektu Záře Vladimír Šiška.

V posledních týdnech se začínají čím dál více objevovat videozáznamy a fotografie, které zachycují neidentifikovatelné létající předměty. Zájem to budí už nejen u laické veřejnosti a záhadalogů, ale také u státních úřadů.

S určitostí se podle ufologa Vladimíra Šisky podaří vysvětlit kolem 40 procent nahlášených UFO v Česku. Něco přes 50 procent tvoří pak takzvaná "UFO z nedostatku informací", tedy případy, kde pro málo informací nemůžeme vyloučit "přirozený" původ. Zbývající 2 až 10 procent případů lze označit za skutečná UFO - tedy jako nevysvětlitelná. "To ovšem neznamená, že to jsou všechno mimozemšťani. Ti jsou pouze jednou z mnoha hypotéz, které by tato UFO mohla vysvětlit,“ řekl Šiška.

Každoročně lidé v Česku hlásí kolem stovky případů UFO. O kruzích v obilích má Šiška celkem jasný názor. Jsou to podle něho padělky vytvořené více nebo méně šikovnými lidmi.

Ale vesmírný život podle Šišky existuje. "Věřím, že mimozemšťané existují. Podle mých představ mohou vypadat zhruba jako my. Ale stejně tak mohou být natolik odlišní a žít v tak jiných podmínkách, že možná, až na ně narazíme, nepoznáme vůbec, že to je to ono vytoužené setkání,“ prozradil záhadolog.

Většina dokumentů o UFO se podle Šisky utajuje proto, že jsou sledovány vojenskými prostředky. Armáda nerada přiznává, že v jejím vzdušném prostoru cosi je a že proti tomu nedokáže zasáhnout.

Například v Anglii státní archivy povolily přístup k několika spisům, v nichž jsou informace o pozorování UFO. Vedl k tomu hlavně poslední případ, kdy se nad Londýnem údajně vznášely čtyři létající talíře. Podrobnosti ZDE.

Ufo se "zúčastnilo" i inaugurace prezidenta Obamy. Podívejte se na video neznámého létajícího předmětu.


Rozhovor


 Projekt Záře je první celostátní akce, zaměřená na zaznamenávání a vyhodnocování poznatků o UFO. Vznik projektu byl inspirován snahou o získání věrohodných a ověřitelných informací o UFO fenoménu, protože všeobecná znalost o tomto jevu je v Česku dosud velmi povrchní. Spolu s informacemi o UFO se začaly v projektu shromažďovat i informace o dalších anomálních jevech a projekt Záře se začal systematicky zabývat i těmito otazníky.
 

ina, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz