APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Pohřeb první ze tří obětí rallye: se školákem se loučili i spolužáci

V Kopřivnici se konal pohřeb čtrnáctiletého hocha, který v sobotu zahynul na Valašské rallye.

Pohřeb začal ve 13:30 hodin ve smuteční síni na kopřivnickém hřbitově. Ještě před obřadem na místo dorazily desítky místních i přespolních lidí. Mezi nimi i spolužáci mrtvého chlapce, kteří mu k rakvi nesli červené květiny.

Rozloučení začalo písní Ave Maria, kterou nazpívala Lucie Bílá. Na poslední cestu školáka vyprovodily kromě slov kněze také písně skupiny Kabát. Smuteční síň lidé opustili po více než třičtvrtěhodině.

Chlapec přišel o život v sobotu na jedné z rychlostních zkoušek Valašské rallye u Štramberka na Novojičínsku.


Spolu s ním zahynul i jeho třináctiletý kamarád a kamarádův otec. Všichni tři stáli na velmi nebezpečném místě, které pro diváky pořadatelé zakázali. Více o smutné události čtěte ZDE.

Pohřeb třináctiletého a jeho otce se v Kopřivnici bude konat v sobotu.

Na fotce vidíte, jak místo tragédie vypadá nyní.

Poslechněte se telefonický rozhovor s jezdcem vozu, který diváky srazil.


V pátek Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky oznámila, že s okamžitou platností mění pravidla rallye. Další závod na Šumavě bude hlídat vrtulník, diváci budou mít k dispozici tribuny a trať budou hlídat mezijezdci. Více o opatřeních čtěte TADY.

hav s přispěním Vandy Rajnochové, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz