APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Televizní premiéra filmu Vratné lahve už v sobotu

TV Nova odvysílá v sobotu 11. dubna od 20 hodin českou komedii Vratné lahve v televizní premiéře.

Komedie o tom, jakou to dá fušku nezestárnout, je výsledkem skvělé rodinné spolupráce otce a syna Svěrákových. Zdeněk Svěrák napsal scénář a zahrál si hlavního hrdinu příběhu, učitele v penzi Josefa Tkalouna.
 

"Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje – je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé," prohlásil o výkonu otce Jan Svěrák, který snímek režíroval.


Televizní premiéra úspěšné české komedie Vratné lahve uvidíte na obrazovkách TV Nova v sobotu 11. dubna od 20 hodin.

Doposud nejziskovější film české kinematografie, na jehož vzniku se podílela i televize Nova, zaujal i v zahraničí a zúčastnil se soutěží a festivalů po celém světě.


Získal tři zlaté sošky Českého lva – za nejlepší režii, nejlepší scénář a za divácky nejúspěšnější film za rok 2007. Dále snímek obdržel Cenu diváků na festivalech v Karlových Varech a celou řadu zahraničních ocenění, mimo jiné na festivalech v německém Hamburgu, islandském Reykjavíku, Hongkongu, severokorejském Pchjongjangu, syrském Damašku či několikrát v USA.


Na ohlasy z tiskové konference k premiéře filmu v kinech se podívejte na videu.
 

vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz