Zpravodajství

Policista havaroval na nadupané yamaze, další motorkář uhořel

Policista havaroval na nadupané yamaze, další motorkář uhořel
Zdroj: TN.cz

Policisté už testují nové motocykly. V Opavě havaroval na nové motorce jeden z nich.

Policista na motocyklu havaroval po druhé hodině odpoledne ve frekventované Krnovské ulici v místech, kde je doprava svedena do jednoho pruhu kvůli pracím na vozovce.

"Řidič jel směrem z města ke kruhovému objezdu v Jaktaři. V místě dopravního omezení vyjela z vedlejší ulice řidička volkswagenu a narazila do něj,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Nehoda v Opavě se obešla bez zranění. Mnohem hůře dopadl 23letý motorkář, který ve čtvrtek v noci boural ve Srašicích na Rokycansku. Narazil do stromu a motorka začala hořet. Mladík při havárii uhořel.


Motorkář boural i v Praze. Na křižovatce ulic Elišky Peškové a Malátovy mu nedal přednost řidič peugeotu. Při odbočování vlevo motocykl si motocyklu nevšiml a srazil ho. Motorkář z nehody vyvázl se zraněním nohy a lékaři ho odvezli do nemocnice.
 

Zraněný byl při vědomí a komunikoval s okolím. Řidiči peugeotu si nic nestalo.


 


Stroj, který havaroval v Opavě, dostali opavští policisté teprve před týdnem. Jako první na Opavsku byl vybaven radarem a kamerou, která má dokumentovat dopravní přestupky.

Nové biče na motorkáře


Policie dostala dva druhy motocyklů – 19 strojů velkých modelů Yamaha FJR 1300AS a 51 motocyklů FZ6 S2. Od nové techniky si slibuje zlepšení boje s piráty silnic. Policisté na motocyklech se budou zaměřovat i na motocyklisty, jichž na silnicích přibývá.

Takhle jezdí nové stroje českých policistů."Stroje japonské výroby jsou adekvátní odpovědí pro bezohledné motorkáře a jejich pocit nedostižnosti. S tím teď bude konec," uvedl koncem února ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Motorkáři jsou ale nepoučitelní. Jen začala sezóna, už hazardují se životy. Někdy to končí tragicky.
 

ora, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz