Zpravodajství

Na letišti v Praze se při vzletu převrátilo letadlo na střechu

Kuriózní nehodu řeší pražští policisté. Vyšetřují totiž na letišti nehodu malého civilního letadla.

"Krátce před 17. hodinou se na v Letňanech převrátil letoun cessna," informovala policejní mluvčí Eva Miklíková.

"Letoun měl problémy hned při startu, rozjel se příliš rychle a pak se převrátil," popsala mluvčí.

Podle našich informací se pilot uprostřed vzletového manévru rozhodl, že start přeruší, na mokré trávě ale nedobrzdil a vyjel z dráhy. Tam se jeho letoun zachytil o kořen a převrátil.

Letadlo je poškozené, přesná výše škody zatím nebyla vyčíslena. I když pilot nebyl ve vážném stavu, záchranná služba ho pro jistotu převezla do nemocnice.

 

U případu zasahovali i hasiči. "Letoun jsme pouze zajistili proti úniku pohonných hmot," uvedl mluvčí hasičů Vít Pernica. Vyprošťovací speciál hasičů poté pomohl stroj obrátit zpět na kola.

V letounu registrovaném v České republice cestovala podle předsedy letňanského aeroklubu Petra Malčeka dvojice cestujících. "Oba vyvázli s lehkými zraněními," řekl Malček.

Příčiny nehody bude zjišťovat Úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

kap s přispěním Jaroslava Kasnara, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz