Zpravodajství

Klausovi dali třiceti dětem šanci studovat, první dáma je pozvala do Lán

Livia Klausová finančně podporuje tři desítky talentovaných studentů. Díky Nadačnímu fondu dostali chytré děti šanci studovat.

V zámeckém parku v Lánech se to jen hemžilo mladými génii. První dáma si sem pozvala třicet studentů, kterým s manželem Václavem Klausem dala druhou šanci. Nadační fond podporuje talentované mladé lidi ve studiu.

Osmnáctiletý Ondřej teď díky finanční pomoci dokončuje místo učiliště průmyslovku a má spoustu dalších plánů. "Chtěl bych se dostat na architekturu v Brně,“ prozradil Ondřej. Přitom bez Klausových by se mu o studiu mohlo jen zdát. Otec ho opustil před několika lety a matka vydělávala sotva na obživu.

Talentovaná mládež v parku poobědvala bramborový salát s řízkem a jako dezert podávala Livia Klausová koláčky. Ještě s plnými žaludky se celá skupina vypravila na procházku do zámeckých zahrad. Výlet do Lán si užili opravdu všichni. Původně hodinové setkání se nakonec protáhlo na celé odpoledne.

sn s přispěním Kláry Bitvarové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz