APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Májová parkuriáda: skákali koně, lidé i Václav Vydra

Pokyn ke startu zazněl na tradiční koňácké akci víc než stokrát. Na kolbišti Císařského ostrova ale neskákali jenom koně.

Každý, kdo má rád koně, se v sobotu 2. května vydal na pražský Císařský ostrov. Konala se tu tradiční Májová parkuriáda, na které se objevily i známé tváře.

Herec a koňák Václav Vydra měl v soutěži dva koně. Ostříleného tmavého hnědáka Démona a o něco menšího Gustava. Všichni tři se do Tróje přijeli hlavně pobavit. V atmosféře provoněné jarním vzduchem přesto po jedné z mnoha soutěží odcválali čestné kolečko vítězů a odnesli si stužku.
 


 

Divácky oblíbené paralelní skákání ale zmátlo i zkušené závodníky. Například Václav Vydra, který koně neuzdí ani nekove, si spletl kurz parkuru. "Mám sklerózu, jsem už starej chlap,“ směje se a hladí Démona po krku. "Navíc my dva si nemáme co vyčítat. On mi toho taky hodně pokazil...“
 


 

Tvrdost parkurových břeven si ale vyzkoušeli sami jezdci - a to bez koní. Po jejich běhu ale všechny překážky zůstaly ležet v písku. "Já jsem zvyklý. Moje žena jezdí na koni a já za ní běhám,“ umíval se nejrychlejší z dvounohých skokanů Jirka Kalcovský.
 


 

Letos to ve skoku mohutnosti, nebo chcete-li "minimaxech", vypadalo na rekord. Pořadatelé ale radši soutěž o nejvyšší skok včas zastavili – z bezpečnostních důvodů. Při překonávání koňského skoku soutěžící využívali staré osvědčené taktiky, ale zároveň riskovali tím, že hledali nové. To všechno v perfektní atmosféře. "Tady jde hlavně o srandu, aby si to lidi užili,“ vysvětlil organizátor a zároveň profi trenér Miloslav Vítek, který koňské radovánky uspořádal už popáté.

tn.cz /kar/Klára Svobodová, tn.cz / Klára Svobodová

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz