APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Nový Sherlock Holmes s tváří Roberta Downeyho

Guy Ritchie režíruje nejnovější verzi filmového Sherlocka Holmese. Podle zpráv ze zákulisí snímek úplně postaví na hlavu všechny představy, které o tomto hrdinovi máme.

Ti, kteří už film viděli na zkušebních projekcích, byli bezmezně nadšení. Ritchie podle nich pro Sherlocka udělal totéž, co Gore Verbinski pro žánr pirátských filmů Piráty z Karibiku.

Ano, rozumíte správně – nový Sherlock Holmes bude bláznivá komedie. Za zábavnost budou ručit už představitelé hlavních rolí: v roli geniálního detektiva se představí Robert Downey jr. a jeho tupějšího přítele doktora Watsona se herecky zmocní Jude Law.

Warneři, kteří za filmem stojí, tvrdí, že film bude spíš podobný Indiana Jonesovi. Film má permiéru na Vánoce 2009.

O obsahu se zatím moc neví. Film má vyprávět o tom, jak detektiv s Watsonem v roce 1891 ochrání Británii před zločinným spiknutím.

Hlavním padouchem bude lord Blackwood (Mark Strong), který bude ve filmu provozovat nejen zločineckou organizaci, ale také temnou magii. V akci uvidíme i spoustu důležitých postav z holmesovské mytologie: mihne se zde arcipadouch Morriarty, ve spodničce se ukáže i sličná Irene Adlerová, jediná Holmesova láska.

Film bude plný bláznivých scén, honiček, nadsázky a hlavně vtipných hlášek. Podle deníku Sun však bylo všeho výše jmenovaného na Warner Bros až moc, takže Ritchie musel některé scény přetáčet.

Vypadá to, že se film bude nejvíc podobat výtečné holmesovské komedii Barryho Levinsona Pyramida hrůzy.

tn.cz /kar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz