APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Zelený čaj může ženy chránit před AIDS

Vědci v zeleném čaji identifikovali látku, která ničí virus už v ejakulátu.

Ilona Gaunerová a její kolegyně z hamburského institutu Heinricha Petteho během laboratorních pokusů zjistily, že látky obsažené v zeleném čaji ničí útočnost viru HIV 1. Uvedl to německý server Focus.
Pokud by byl takovýto zpomalovač viru obsažen v koncentrované podobě ve vaginálních krémech, mohl by princip ničení viru fungovat i v praxi. Ochranu by tedy představoval před přenosem viru z muže na ženu při pohlavním styku.

 

 

Působení zeleného čaje proti viru HIV testovali japonští vědci už v roce 2003. Mají za to, že by se jim časem mohl podařit vyrobit lék působící proti rozvoji nemoci.

Samotné pití čaje ale před AIDS určitě neochrání.

Zelený čaj je znám svými léčivými účinky už odnepaměti. Zatím se používal zejména v prevenci rakovinných onemocnění.
 

tn.cz/kat

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz