Zpravodajství

Vandal otrávil v Borovanech 14 stromů. Zničil i památnou lípu

Čtrnáct stromů včetně památné lípy zničil vandal v Borovanech na Českobudějovicku.

Do stromů neznámý vandal navrtal díry a nalil do nich neznámou chemikálii. Stromy kvůli tomu postupně odumírají.

“Vandal poničil celkem 13 lip a jednu hrušku, rostoucí na různých místech ve městě. Škoda dosahuje půl milionu korun,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jaroslav Beran.

"Jeden z poškozených stromů je památný strom, který byl ohodnocen na 400 000 korun. Ostatní poškozené stromy byly ohodnoceny dohromady částkou 100 000 korun," dodal mluvčí.


Případ vyšetřují policisté z Lišova. Viníka ani motiv jeho chování dosud neznají.
 

gib s přispěním Lucie Kándlové, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz